باورهای فروشندگان حرفه ای چیست؟

باورهای فروشندگان حرفه ای چیست؟

فروشندگی و کار فروش در نگاه اول شاید حس خیلی خوبی در بین مخاطبین و مردم نداشته باشد، و با عینک بدبینی به این حرفه نگاه کنند اما باید بگوییم که فروش یکی ازبهترین مهارت های دنیا است. اگر هر کسی این مهارت را به خوبی یاد بگیرد و بتواند به درستی آنها انجام دهد مطمن باشید که فرد بسیار موفقی خواهد بود. وقتی از فروش صحبت می کنیم منظور ما فقط تبادل کالا نیست بلکه به  عنوان مثال معلم علم و دانش خود را می فروشد، مادر مهر و محبت، پدر علاقه و توجه را عرضه می کند، مدیر توجه و انگیزه را می فروشد و .. مثال های بسیار زیادی که می توانیم بزنیم پس دیدگاه خودمان را نسبت به فروش باید کمی تغییر دهیم.

یک فروشنده باید به خودش و توانایی هایی که دارد توجه داشته باشد.

سه باور مهم را به شما معرفی می کنم:

  • -باور به  خودمان و توانایی هایی که داریم
  • – باور به کاری که انجام می دهیم
  • – باور به محصولی که داریم

ابتدا باور به خودمان: ما باید به خودمان، توانایی هایی که داریم، تاثیری که می توانیم بر روی افراد جامعه داشته باشیم به باور درستی برسیم. یعنی شغل خودمان را مهم بدانیم و مدام گلایه نکنیم اگر قرار است فروشنده باشیم جز بهترین ها باشیم اگر قرار است ویزیتور باشیم متفاوت و بهتر از دیگران باشیم. حتما می پرسید چرا بهتر باشم؟

دلیل اول اینکه خودتان حس خوبی می گیرید و انگیزه بیشتری پیدا می کنید، شما دارید کمک می کنید تا حس و حال دیگران بهتر شود، شادی بیشتری در زندگی داشته باشند.

دلیل دوم اینکه به شما بیشتر اعتماد می کنند، یکی از مهمترین پایه های فروش موفق بحث اعتماد است تا شما نتوانید اعتماد مشتری خودتان را جلب کنید نمی توانید حتی یک ریال هم فروش داشته باشید، پس باور شما و دیدگاهی که دارید تاثیر زیادی روی مخاطب شما خواهد داشت.

پیشنهاد می کنم مقاله: هفت دلیل مهم تقویت اعتماد سازی در مشتریان

دلیل سوم، فروش شما بیشتر می شود، و درآمد بهتری خواهید داشت. فروش یکی از مشاغلی است که درآمد ثابتی ندارد و همواره هرچه قدر بتوانید ارتباطات بیشتر ایجاد کنید و فروش بیشتری داشته باشید درآمد بیشتری هم خواهید داشت. این بسیار شیرین و لذت بخش است که به اندازه ای که تلاش می کنید درآمد دارید و هیچ وقت به یک درآمد کم قانع نخواهید بود.

دلیل چهارم فرصت های شغلی بهتر و بیشتری پیدا خواهید کرد. به واسطه ارتباطاتی که ایجاد می کنید، مهارت هایی که کسب می کنید و میزان حرفه ای بودن شما می توانید فرصت های شغلی بهتر و با جایگاه بهتری نیز داشته باشید.

پیشنهاد می شود مقاله: فروشنده خلاق چه کسی است؟

پس باور های منفی مثل من یک فروشنده ضعیف هستم، کسی به حرف من گوش نمی کند، آخر با این حقوق ، من از روی ناچاری آمده ام وتازه خدمت من تمام شده و از بیکاری بهتر است و… را کنار بگذارید چرا که من در کتاب به شما توضیح خواهم داد که چطور افکار منفی را دور کنید.

شما باید به کاری که دارید انجام می دهید باور و ایمان داشته باشید

باور به کاری که انجام می دهیم : وقتی به کار خودتان، توانمندی هایی که دارید و خدمتی که دارید به مردم برای افزایش رفاه، افزایش آرامش، تفریح کردن، شاد بودن، حل مشکل، درمان بیماری انجام می دهید بسیار ارزشمند است.پس خودتان را مهم بدانید و هر روز با خودتان تکرار کنید که من اینکار را با عشق و علاقه انجام می دهم چون با کمک من انسان ها می توانند زندگی بهتری داشته باشند. در کنار آن هم من به مزایای و منافعی که مد نظر دارم می رسم.

باور به محصولی که داریم:

دوستان عزیز فروشنده وقتی محصول یا خدمتی را ارائه می کنید باید به آن باور داشته باشید، یعنی خود شما هم از آن استفاده کنید. باور به کیفیت،  باور به قیمت، باور به مزایای آن باید داشته باشید. من در شرکت فروش دوو الکترونیک( لوازم خانگی) هستم خیلی وقتها از من این سوال را می پرسند که کیفیت محصولات شما خوب است؟ بنده هم تاکید می کنم بله و من از فلان محصول شرکت در منزل موجود دارم. و خرید آن را نیز به دیگران توصیه می کنم. و اینکار را صادقانه انجام می دهم تا مشتری بتواند انتخاب درست و مناسبی داشته باشد.

لطفا به این سوال پاسخ دهید: آیا این کالا را خود شما استفاده خواهید کرد؟ به خانواده خودتان خواهید داد؟ در امریکا یک کارمند شرکت پپسی را در حال خوردن کوکاکولا دیدند و بلافاصله این فرد را اخراج کردند. اگر به محصول خود باور نداشته باشید اصلا نمی توانید آن را بفروشید.

لطفا روی باورهای خودتان کار کنید و انگیزه خودتان را همیشه بالا نگه دارید..

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۹۰

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.