چگونه فروشنده با انگیزه و پر انرژی باشیم؟

چگونه فروشنده با انگیزه و پر انرژی باشیم؟

آیا می دانید فروشندگان بی انرژی و بدون انگیزه چقدر فروش پایینی دارند و درآمد آنها همیشه پایین است؟

متاسفانه در دنیای امروز فروشندگانی که انگیزه کافی برای انجام کار فروش نداشته باشند براحتی از چرخه کاری حذف می شوند. امروزه سلیقه ها و رفتارهای مشتریان تغییر کرده است و دیگر مثل گذشته بدون اطلاع نیستند و خیلی جاها از خیلی از فروشندگان چندین قدم جلوتر هستند و به آنها ثابت می کنند که اطلاعات ارائه شده توسط آنها بسیار قدیمی، نادرست و یا اشتباه است. هیچ چیز بدتر از این نیست که مشتری از ما بیشتر بداند اگر به سراغ این فروشندگان برویم و در خصوص این موضوع و لزوم به روز بودن در این حرفه سوال کنیم  اغلب با  بهانه های بسیار زیادی مواجه می شویم برخی از این بهانه را به شما معرفی می کنم:

  • نیازی به انجام چنین کاری نیست
  • مگر لازمه اطلاعات خودمان را بالاببریم
  • همین که خودمان بتوانیم خوب صحبت کافیه
  • ما از روی بیکاری و نبود شغل به فروشندگی روی آوردیم
  • ما دیدگاه کوتاه مدت به این شغل داریم ؟
  • اینقدر کار داریم که نمی توانیم که فرصت مطالعه نداریم
  • با حقوقی که ما دریافت می کنیم همین هم زیادیه که انجام می دهیم
  • به ما احترام نمی گذارند و انگیزه ای نداریم

در تمامی موارد فوق همانطور که ذکرشد اکثر فروشندگان اعتقادی به کاری که انجام می دهند ندارند و برای خودشان و جایگاهی که دارند ارزشی قایل نیستند. به نظر شما وقتی ما خودمان کارمان را قبول نداشته باشیم می توانیم موفق شویم و در آن کار رشد کنیم؟

واقعا ما به عنوان فروشنده وجوه تمایزی داریم که خیلی از شرکت ها و فروشگاه ها به دنبال جذب ما باشند؟ آیا ما برنامه ریزی درستی برای یادگیری در تمامی زمینه های خود داریم؟

اگر تغییر نکنیم متاسفانه نتایج جدید هم دریافت نخواهیم کرد. پس به جای غر زدن و به زمین و زمان بد و بیراه گفتن بیاییم تغییر کنیم.

چرا فروشندگان با انگیزه فروش بالاتری دارند؟

فروشندگان با انگیزه اول از همه کار خود را بسیار دوست دارند و به آن علاقه دارند، دوم به خوبی می دانند که چه محصولی دارند و محصول آنها چه ویژگی هایی دارد از برقراری ارتباط با دیگران و مذاکره لذت می برند. این افراد روز خود را با انرژی های مثبت شروع می کنند و برای صبح خود برنامه دارند. ابتدا ورزش می کنند صبحانه خوب میل می کنند و کمی مطالعه دارند و یا به فعالیتی که انرژی آنها را بالا می برد می پردازند. اما اغلب ما صبح که از خواب بیدار میشویم یک راست به سراغ شبکه های اجتماعی می رویم و اخبار و اتفاقات بد را دنبال می کنیم که اینکار باعث می شود که تفکرات منفی داشته باشیم و ذهن ما کلا  درگیر قیمت دلار و اخبار سکه و … شود.

چگونه می توانیم تنبلی و اهمالکاری را کم کنیم؟

ابتدا می توانیم اهرم رنج و لذت که به نمودار T هم معروف است را برای خودمان ترسیم کنیم: به این صورت که در سمت راست موارد مثبت و خوبی های رسیدن به هدف و در سمت چپ مشکلات که اگر به هدف دلخواه نرسیم با آنها روبرو هستیم را می نویسیم و هر روز این موارد را نگاه می کنیم تا دقیقا بدانیم که در چه مسیری در حال حرکت کردن هستیم.  به دلیل اینکه در این مقاله در خصوص فروشندگی صحبت کردیم به عنوان نمونه اهرم رنج لذت را ترسیم می کنیم.

فروشنده با انگیزه

فروش فروشندگان با انرژی چند برابر سایر سایرین است؟

بدون شک داشتن انگیزه و تلاش فراوان در هر کاری باعث ایجاد تمایز بین افراد شده و فروشندگانی که هوشمنده عمل می کنند و از فرصت ها به نحوه احسن استفاده می کنند می توانند از برندگان اصلی بوده و کار فروش خودشان را به درستی انجام دهند و روز به روز فروش بیشتری داشته باشند و فروش بیشتر= درآمد بیشتر و ستون سمت راست اهرم رنج و لذت را تجربه می کنند. در زمانی که دیگران درحال غر زدن هستند آنها کار می کنند و از مشتریان کوچک با خرید کم هم براحتی عبور نمی کنند.

پیشنهاد می شود مقاله:

کدام رفتار فروشنده موجب بلاتکلیفی مشتری می شود؟ را مطالعه فرمایید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۹۰

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *