با چه روش هایی می توانید فروش خودتان را در اینستاگرام چند برابر کنید؟

با چه روش هایی می توانید فروش خودتان را در اینستاگرام چند برابر کنید؟

فروش از طریق اینستاگرام امروزه دغدغه بسیاری از کسب و کارها شده است، برخی ها تا کنون درآمدهای چند صد میلیونی داشته اند و برخی دیگر نتوانسته اند تا کنون حتی هزار تومان از این شبکه اجتماعی پر طرفدار و پر مخاطب کسب درآمد داشته باشند.

اما براستی علت چیست؟ چرا برخی ها اینقدر موفق هستند و برخی دیگر اینقدر ضعیف و ناموفق؟؟

ما را دنبال کنید تا در این مقاله بیشتر در خصوص فروش در اینستاگرام با شما صحبت کنیم.

به نظر شما رمز موفقیت پیج های پر بازدید و پر از مشتری در اینستاگرام چیست؟

در این مقاله قصد دارم تا شما را با روش ها و تکنیک هایی که بسیار ساده اما تاثیر گذار هستند آشنا کنم تا بتوانید کسب و کار آنلاین خودتان را متحول کنید. لطفا با من همراه باشید.

 فروش در اینستاگرام

چرا اینستاگرام می تواند فروش ما را افزایش دهد؟

همانطور که مطلع هستید شبکه های اجتماعی امروزه تاثیر بسیار زیادی بر روی زندگی افراد جامعه کشور ما داشته است به نوعی که کوچکترین اتفاقاتی که در هر جای دنیا رخ می دهد بلافاصله در بین همه پخش می شود، سرعت انتشار اطلاعات بسیار بالا است. در این بین افرادی هستند که از اینستاگرام درآمد های بسیار بالا و  میلیاردی دارند که روز به روز بر تعداد فالورهای آنها اضافه می شود. اما در مقابل نیز افرادی هستند که از اینستاگرام تا کنون هیچ گونه درآمدی نداشته و اصلا فروشی تجربه نکرده اند و یا فروش بسیار پایینی داشته اند.

مخاطبین بیشتر در اینستاگرام به دنبال چه مطالبی هستند؟؟

در یک تحقیق به عمل آمده مخاطبین در اینستاگرام بیشتر به دنبال مطالب طنز، سوژه های جالب، کلیپهای منتشر شده توسط خوانندگان ، بازیگران ، اخبار، رویدادهای دوستان ، صفحه های  آموزشی و پیج های فروش محصولات را دنبال می کنند. برای ما که می خواهیم از طریق اینستاگرام فروش خود را بالا ببریم و کسب درآمد کنیم در این مقاله نکاتی ارائه شده است که به کمک آن می توانید با کمی تلاش و خلاقیت تعداد فالورهای خودتان را بالا ببرید و به درآمد دلخواه خودتان برسید.

برای انتشار پست ها برنامه زمانبدی داشته باشید.

یک تقویم تولید و ارائه محتوا داشته باشید تا بتوانید به صورت منظم و پیوسته مطالب و پست های خودتان را منتشر کنید به عنوان مثال یک پیج فروش پوشاک : روز شنبه (ارسال یک پست انگیزشی آغاز هفته، ارائه یک محصول مناسب) روز یکشنبه ارائه یک مطلب آموزشی در خصوص نحوه انتخاب رنگ لباس، روز دوشنبه ( فروش ویژه چند محصول به قیمت مناسب تر) و .. متناسب با کسب و کار شما می تواند مخاطبین را تحریک به خرید کند و در پیج شما نگه دارد.

زمانبدی ارسال پست در اینستاگرام

صرفا کالا و خدمات خود را تبلیغ نکنید

متاسفانه پیج های زیادی را  می بینیم که فقط محتوای آنها تبلیغات است و تمامی تمرکز آنها بر روی فروش و کسب منافع است و بدون توجه به ارزش های مخاطبین اپست های تبلیغاتی منتشر می کند. حتما خود شما هم از اینکه به صورت مداوم تحت تاثیر تبلیغات قرار بگیرید حس خوبی نخواهید داشت.

به مخاطبین ارزش اضافه کنید و اطلاعات مناسب و کاربردی  متناسب با مخاطبین خود ارائه کنید.

همواره باید به دنبال افزودن ارزش به مخاطبین خود باشید تا آنها از تمامی پست ها و مطالب شما به خوبی استقبال کنند. ارزش های شما می تواند آموزش کار با محصول باشد، آموزش سبک زندگی، روش های افزایش طول عمر محصول، پیشنهاداتی جهت رفع مشکلات، دادن مشاوره های تخصصی، برگزاری قرعه کشی، دادن هدایای نقدی و غیر نقدی و … متناسب با نوع کار و فعالیت شما باشد.

حتما از تصاویر و فیلم های با کیفیت استفاده کنید

اگر می خواهید به شما اعتماد کنند و مخاطبین خودتان را ترغیب به خرید کنید حتما از محتوای مناسب و حرفه ای استفاده کنید به عنوان مثال در فیلم ها و عکس های خود از لوگو، شعار مجموعه، شماره تماس استفاده کنید و طراحی گرافیکی حرفه ای را بسیار جدی بگیرید تا برداشت مخاطب نسبت به شما بسیار مثبت باشد.

تمامی نظرات و کامت ها را باید پاسخ بدهید

لطفا در فواصل زمانی مختلف به پیج خود سر بزنید و جواب کامنت ها و دایرکت ها را به صورت کامل با احترام و توجه به مشتریان بدهید تا احساس کنند پیج شما هم فعال است و هم اهمیت بسیار زیادی به مخاطبین خود می دهد. مشتری را تا زمان تحویل کالا همراهی کنید و بعد از اینکه محصول به دست ایشان رسید پیگیر رضایت و کیفیت آن باشید و اگر موردی بود حتما با پیگیری مناسب حل کنید تا مشتری شما رضایت کاملی داشته باشد و مجدد از شما خرید کند.

به حرف و وعده های خود عمل کنید

اگر در فضای اینستاگرام قول یا وعده ای می دهید حتما به آن عمل کنید که مخاطب شما ناراضی نشود و بداند که شما به تمامی وعده هایی که می دهید به موقع  و در زمان مناسب عمل می کنید.

پیوستگی و استمرار را در کار خود داشته باشید

حتما در انتشار مطالب خود استمرار و پیوستگی داشته باشید، هم در تولید محتوا و هم در زمانبندی ارسال آن متاسفانه ما شروع کننده خوبی هستیم اما در ادامه کارآن را رها می کنیم و خیلی به اهمیت شبکه های اجتماعی و لزوم پیوستگی آن توجه نداریم. اطمینان داشته باشید که لازمه موفقیت در این کار داشتن نظم و پیوستگی است.

شرایط عضویت و تخفیفات خرید مجدد برای مشتریان در نظر بگیرید

می توانید جهت جذب مشتریان به خرید از شما بن های تخفیفی و یا تخفیف های خرید مجدد در نظر بگیرید که با هر بار خرید در دفعه بعدی می تواند از یکی از مزایای شما بهره مند شود. اینکار باعث می شود که مخاطب شما همواره سعی در خرید مجدد از شما داشته باشد.

استوری های جذاب بسیازید و از مخاطبین نظر سنجی کنید

استوری و امکانات آن را جدی بگیرید و تمامی تنظیمات و مشخصه های این قابلیت را به صورت کامل یاد بگیرید تا بتوانید از در مواقع مختلف از آن برای هرچه بیشتر و بهتر درگیر کردن مخاطبین خود استفاده کنید. مانند پرسش از مخاطبین، نظر سنجی های مختلف، استوری های آموزشی ،داستانی، چند مرحله ای و بسیاری از امکانات مختلفی که بسته به کار خودتان می توانید از آن ها استفاده کنید.

کپشن ها را جدی بگرید

لطفا کپشن ها را جذاب،  کوتاه و مختصر بنویسید و از نوشتن اعداد به صورت عددی خودداری کنید چرا که باعث بهم ریختگی متن شما می شود و نمایش مناسبی نیز برای مخاطبین نخواهد داشت، پیشنهاد می گردد اعداد را به صورت حروفی بنویسید.

لایو را در اینستاگرام بسیار جدی بگیرید

از لایو اینستاگرام می توانید در مناسبت ها، در معرفی محصول، در آموزش ها و بسیاری رویدادهای زنده کسب و کار خودتان استفاده کنید تا مخاطبین بیشتر به شما و کار شما اعتماد کنند مطمن باشید وقتی که اعتماد سازی داشته باشید می توانید.

از هشتک استفاده کنید

لطفا هشتک های مناسب، کاربردی و مرتبط با کالا و خدمات خودتان را انتخاب کنید و در پست ها و کامنت های خودتان استفاده کنید، نکته استفاده از هشتک های بیشتر از ۸ عدد در هر پست توصیه نمی شود. دلیل آن این است که اینستاگرام اگر تشخیص دهد که پست شما تبلیغاتی است در بین سرچ ها و محیط نرم افزار خیلی آن را  به مخاطبین نمایش نخواهد داد و تاثیرگذاری مطلب شما کاهش می یابد.

از کپی کاری و انتشار مطالب تکراری خود داری کنید

لطفا سعی کنید خلاقیت به خرج دهید ، از کپی کاری و و انتشار مطالب تکراری دیگران که در اغلب پیج ها یافت می شود خودداری کنید، قالب و چارچوب مناسب خودتان را داشته باشید و تا می توانید سعی کنید مزیت رقابتی (گاو بنفش) داشته باشید منظور از گاو بنفش محتوا، نظرسنجی، مسابقه، تخفیفات و … منتشر شده توسط شما باید با دیگران متفاوت باشد.

عکس پیج خود را کاملا حرفه ای انتخاب کنید

حتما عکس پیج خود را با کیفیت و مناسب انتخاب کنید تا جلب توجه بهتری داشته باشید.

توضیحات بیو پیج خودتان را جذاب و انگیزشی بنویسید

لطفا از استفاده از کلمات کلیشه ای و تکراری در معرفی کسب و کار خودتان پرهیز کنید، ما بهترین هستیم، بهترین قیمت ها را داریم، کیفیت ما عالی است و … دیگر خیلی مزیت رقابتی خاصی نیست و جزئی از وظایف شما درقبال مشتریانتان است. پس لطفا خلاقیت به خرج داده و در نوشتن متن معرفی حساسیت به خرج دهید.

در صورت امکان اکانت خود را به بیزینس تبدیل کنید و اطلاعات ارتباطی خودتان را درج کنید

برای کسب و کار پیشنهاد می گردد  که اکانت خودتان را به بیزینس تبدیل کنید، در این اکانت شما امکان درج شماره تماس، ایمیل و آدرس دارید و با کمک گزارش هایی که از خود اینستاگرام می توانید دریافت کنید بازدهی و هر پست خودتان به همراه تعداد نفراتی که پروفایل شما را در طی یک هفته اخیر دیده اند را می توانید بررسی کنید.

فیلم های یک دقیقه ای کوتاه انتشار کنید

مخاطبین امروز بسیار کم حوصله هستند و خیلی وقت برای خواندن کپشن های طولانی ندارند اثر گذاری ویدیو های کوتاه در اینستاگرام بسیار بیشتر از عکس و متن می باشد.

از خرید فالور ها و لایک هایی که به شما پیشنهاد می شود و غیر طبیعی تعداد اعضای شما را بالا می برد پرهیز کنید

وقتی اکانت شما رشد غیر طبیعی و بالایی داشته باشد بلافاصله اینستاگرام اکانت شما را مسدود و یا بلاک می کند، لطفا حتما سعی کنید با مخاطبین درست و به صورت طبیعی رشد کنید تا بهتر بتوانید کسب و کار خودتان را آنالیز کنید و  بازخوردهای خودتان را بتوانید بهتر مدیریت کنید.

در شبکه های اجتماعی باید صبور باشید و انتظار موفقیت در طی یک هفته را نداشته باشید

دوستان عزیز موارد ذکر شده اگر به درستی انجام شود مدتی زمان می برد تا پیج شما نزد مخاطبین شما معرفی شود و تبدیل به یکی صفحه های پر مخاطب شود باید بسیار صبور و با حوصله باشید و با دقت بسیار زیاد به تولید محتوی بپردازید مطمن باشید در مدت زمانی مناسب به هدف های خودتان خواهید رسید.

از دیگران بخواهید در مورد پیج شما و مطالب آن نظر بدهند.

در مظالب بالا در مورد نظر سنجی صحبت کردم از این ابزار می توانید در جهت رشد و شناسائی کاستی ها و نقاط ضعف صفحه خود استفاده کنید حتما برای بهترین پاسخ هدیه یا تخفیف خاص در نظر داشته باشید تا مخاطب شما بهتر و با دقت بیشتر شما را نقد کند.

سخن پایانی:

در این مقاله سعی شد نکاتی را به صورت خلاصه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا ضمن معرفی یک راه مناسب برای افزایش فروش با جدیت وتلاش بیشتری در اینستاگرام فعالیت کنید و فروش محصولات خودتان را افزایش دهید.

من را در اینستاگرام دنبال کنید

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۸۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *