معرفی کتاب باورها و ویژگی های فروشندگان حرفه ای

معرفی کتاب باورها و ویژگی های فروشندگان حرفه ای

سخن نویسنده کتاب
باورها و ویژکی های فروشندگان حرفه ای :

در این نوشته قصد دارم تا شما را بیشتر با کتاب باورها و ویژگی های فروشندگان حرفه ای آشنا کنم، لطفا با من همراه باشید.

شاید اگر به سال های قبل بازگردیم و روزی در مورد شغل آینده و هدف آینده من صحبت می شد اصلا فکر اینکه وارد زمینه فروش بشم برای بی معنی بود و جز آخرین مشاغلی بود که به آن فکر می کردم. اما خب دست تقدیر اینگونه بود که من اولین کار خودم را با شغل فروشندگی شروع کنم، از آنجایی که فردی پر تلاش و اهل یادگیری هستم در مورد محصولات و رقبا اطلاعات خوبی داشتم و این به عنوان یک نقطه قوت من بود. همیشه دوست داشتم رشد کنم و یک جا ساکن نباشم. مسیر زندگی من را شرکت در یک سمینار آموزشی تغییر داد، سمیناری که باعث شد من تغییرات زیادی در زندگی خودم ایجاد کنم و از کار سنتی وارد فضای مدرن و فضای آموزش شوم.

در هر مسیری که قرار دارید یادگیری را فراموش نکنید، وقتی شما به دنبال یادگیری باشید و از دانش و تجربه افراد موفق در حوزه خودتان استفاده کنید خواهید توانست، سریعتر،بهتر و راحت تر از سایرین به موفقیت برسید. تا اینکه خودتان بخواهید به صورت تجربی با آزمون و خطا به نتیجه دلخواه برسید. همیشه زیاد از افراد موفق می شنویم که می گویند اگر من فلان چیز را می دانستم،؛ اگر در فلان سن این تجربه را داشتم، اگر کسی من را راهنمایی کرده بود؟ و هزاران اگر و ای کاش های گوناگونی که مدام خود ما هم با آنها درگیر هستیم.

باورها و ویژگی های فروشندگان حرفه ای

 کتاب باورها و ویژگی های فروشندگان حرفه ای حاصل تلاش و تجارب ۹ ساله بنده در زمینه فروش می باشد، در کتاب تمامی مطالب به صورت کاملا کاربردی جهت استفاده شما عزیزان نگارش شده و شما بعد از مطالعه آن قادر خواهید بود نسبت به گذشته موفقیت های بسیار خوبی را کسب کنید.

شرایط امروز کسب و کارها نسبت به چند سال و حتی چند ماه گذشته بسیار تغییر کرده است، حتی فروشندگان هم از این تغییرات در امان نیستند و باید برای اینکه بتوانند در فضای امروز موفق شوند تمام تلاش خود را در جهت آموختن هرچه بیشتر مهارت های فروش به کار بگیرند، فروشنده حرفه ای باید بتواند در نسبت به سایرین سریعتر و هوشندانه تر عمل کند تا همیشه فروش بالائی داشته باشد. زمان تغییرات اساسی فرا رسیده است خاطرم است چند وقت پیش با یکی از مشتریان خودم صحبت می گردم و از الزامات تغییرات اساسی در کسب و کارها برای افزایش فروش و حفظ مشتریان صحبت می گردم و ایشان بسیار متعجب شده بود که چقدر نسبت به گذشته باید تغییر کرد، چقدر سرویس های جدیدی باید ارائه کرد و چقدر رفتار خرید مردم و مشتریان تغییر کرده است.

فصل اول: باورهای فروشندگان

فروشندگان اولین و شاید مهمترین عاملی که مانع از حرکت و رشد آنها می شود و یا باعث می شود خیلی زود نا امید شوند بحث باورهای آنها است. همین باورهایی که باعث می شود دو فروشنده ای که دقیقا یک محصول مشابه را دارند می فروشند آمار متفاوتی داشته باشند، در این کتاب در مورد زیاد صحبت کردیم که شما به عنوان یک فروشنده باید نسبت به خودتان و توانایی هایی که دارید، نسبت به محصولی که ارائه می کنید و نسبت به برند و سازمانی که در آن کار می کنید اعتقاد و باور داشته باشید، تا برای هر یک از اینها ارزشی قایل نشوید مطمن باشید نمی توانید اقدام مثبتی بردارید و به موفقیتی که می خواهید برسید.

خیلی وقتها تا این موضوع حل نشود پرداختن به موضوعات دیگر تاثیر زیادی روی فروش شما به عنوان یک فروشنده نخواهد داشت.

فصل دوم: بحث هدف گذاری

یکی دیگر از ابزارهای مهم موفقیت در هر حرفه ای به خصوص بحث شیرین فروش موضوع هدف گذاری است، خیلی وقتها ما فکر می کنیم که هدف داریم، فکر می کنیم که داریم برای رسیدن به هدف خودمان تلاش می کنیم و یا فکر می کنیم که موفق هستیم. اما تا هدفگذاری درست، دقیق، شفاف، مکتوب و دارای زمانبندی مناسب نداشته باشید معیار موفقیت شما به درستی سنجیده نمی شود.

فصل سوم: روش های افزایش مهارت و یادگیری

آموزش و یادگیری یکی از مهمترین نکات در موفقیت در دنیای پر از تغییر و پر از چالش امروز است، در این فصل از کتاب با شما در خصوص راه ها و روش هایی که به کمک آن می توانیم یادگیری خودمان را افزایش دهیم و منابع یادگیری را معرفی کرده ام.

فصل چهارم:روش های مشتری یابی

فرایند مشتری یابی را اگر شما به درستی بدانید و در راستای آن به درستی حرکت کنید قادرخواهید بود تا تعداد مشتریان بیشتری را در مدت زمان کمتر پیدا کنید. مشتریانی که درصد خرید خوبی از شما داشته باشند.

فصل پنجم: مذاکره حرفه ای ، متقاعد سازی وفادار سازی

شما مشتری ها را پیدا کردید باید بدانید که چطور باید با آنها صحبت کنید، چه نکاتی را باید رعایت کنید و چه چیزهایی را بگویید یا نگویید. به قول یکی از اساتید مطرح مذاکره کشور شما در هنگام مذاکره هر حرفی را می توانید بزنید به شرطی که در چارچوب درست و قاعده مذاکراتی باشد.

فصل ششم: خلاقیت و نوآوری

برای اینکه بتوانید خلاقیت داشته باشید باید روشهای جدیدی را ابداع کنید، صحبت ها، تبلیغات و نوع ارائه محصولات خودتان را نسبت به سایرین متمایز کنید تا تعداد مخاطبین بیشتر و بهتری داشته باشید.

فصل هفتم:روش های فروش تلفنی و مجازی

دنیای مجازی امروزه نقش بسیار پررنگی دارد و باید حضور بسیار قوی و جدی درآنجا داشته باشیم. همچنین به عنوان یک فروشنده حرفه ای باید روش های صحیح مذاکره و بازاریابی تلفنی را به درستی اطلاع داشته باشید که در این فصل در خصوص این موضوعات با شما صحبت کرده ایم.

فصل هشتم:اهمالکاری و تنبلی

در این فصل شما با موضوع اهمالکاری آشنا می شوید موضوعی که خیلی وقتها مانع انجام رشد و پیشرفت ما می شود و اجازه رسیدن به خواسته ها و اهداف مورد نظر ما را نمی دهد.

فصل نهم:مانند حرفه ای ها بفروشید(نکته ها و راهکارها)

در فصل آخر کتاب نکات کاملا کاربردی و عملیاتی را جهت رشد هرچه بیشتر میزان فروش شما مطرح کرده ایم که تمامی آنها متناسب با شرایط و اوضاع کشور ما ایران می باشد.

به عنوان نمونه این عناوین در فصل آخر کتاب است:

ده نکته تاثیر گذار در فروش حرفه ای

فروشندگان موفق در شرایط رکود و بحران چه ویژگی هایی دارند؟

اقدامات حین درخواست افزایش حقوق چه بگوییم؟

چگونه باید از تکنیک‌های ارتباط موثر استفاده کنیم؟

جهت دریافت فهرست کامل کتاب + فصل اول به صورت رایگان ایمیل خودتان را وارد فرمایید. 

جهت سفارش کتاب باورها و ویژگی های فروشندگان حرفه ای از این سه سایت می توانید اقدام کنید:

سایت آکادمی فروش

سایت دیجیکالا

سایت انتشارات بازاریابی

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۸۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *