دیدگاه مردم و سایر افراد  در خصوص فروشندگی حرفه ای

دیدگاه مردم و سایر افراد  در خصوص فروشندگی حرفه ای

دیدگاه مردم و سایر افراد  در خصوص فروشندگی حرفه ای 

 

حتما شما هم صحبت ها و خرافاتی که در خصوص فروشندگان مطرح می شود را زیاد شنیده اید، حتی اگر در شغل فروش باشید در بین همکاران و مشتریان با ادبیاتی که قرار است در این مقاله با شما در میان بگذاریم زیاد شنیده اید، قصد داریم با شما بیشتر در خصوص این موضاعات صحبت کنیم و نگرش ها و باورهای منفی که در این مورد وجود دارد را باهم مرور کنید و در نهایت ذهنیت ها را نسبت به شغل فروشندگی تغییر دهیم.

 

 

دیدگاه مردم در خصوص فروشندگان

خرافه اول: فروشنده به دنیا آمده است

حتما شما هم زیاد با این جملات روبرو شده اید که فلانی فروشنده به دنیا آمده است و اصلا فروشندگی و هنر آن در خون فلانی است و یا فلانی مادرزادی فروشنده خوبی بوده است. این دیدگاه ها اصلا درست نیست فروشندگی هنری است که به تدریج کامل می شود و چندین سال طول می کشد تا در آن خبره شوید. شما باید برای تبدیل شدن به یک فروشنده حرفه ای تمرین و مطالعه زیادی داشته باشید، مانند پزشکی که سالها باید درس بخواند و تمرین کند تا بتواند به تسلط مناسبی برسد و یا وکیلی که باید مطالعه و کسب تجربه کند تا بتواند در حرفه خودش موفق باشد. در مقایسه فروش فروشندگانی که آموزش دیده و یا آموزشی ندیده اند متوجه میزان قابل توجه فروش بین این دو خواهیم شد که چقدر فروشندگان حرفه ای آمار فروش بیشتر و بهتری دارند.

خرافه دوم: فروشندگان خوب، زبان چرب و نرمی دارند

اکثر افراد اعتقاد دارند که شما برای اینکه در حرفه فروش موفق شوید باید دروغ های زیادی را به شکلی هنرمندانه مطرح کنید، اما دیگر دیدگاه اینکه فروشنده خوب باید بتواند خوب صحبت کند چند سالی است که منسوخ شده است، فروشنده حرفه ای باید ابتدا سوالات خوبی مطرح کند و بعد به خوبی به صحبت های مشتری گوش دهد.

زمانیکه مشتری صحبت می کند شما چندین امتیاز به دست خواهید آورد:

  • شما متوجه می شوید مشتری چه کالائی می خواهد
  • شما تفکرات مشتری را بهتر متوجه خواهید شد
  • شما شخصیت مشتری را بهتر شناسائی و درک می کنید
  • شما فرصت فکر کردن و بررسی کردن پیشنهادات خود را دارید
  • در مشتری حس توجه و احترام را منتقل می کنید
  • و مهم تر از همه مشتری احساس امنیت می کند

و بر عکس آن زمانی که شما زیاد صحبت می کنید تمام این امتیازات بالا را از دست می دهید و :

  • فقط شما احساس مهم بودن پیدا می کنید
  • احتمال بی حوصلگی فروشنده خواهد بود
  • شما نکات و نظرات مشتری را که باعث کمک به فروش شما خواهد شد را متوجه نخواهید شد.

خرافه سوم: فروشنده حرفه ای قادر است هر چیزی را بفروشد

این دیدگاه هم اصلا درست نیست شما باید کالایی را بفروشید که به آن اعتقاد و علاقه قلبی دارید وقتی شما علاقه به فروش آن کالا نداشته باشید اصلا نمی توانید آن را به خوبی معرفی کنید و آنرا بفروشید.

خرافه چهارم: یک فروشنده قادر است به هر کسی بفروشد

یک فروشنده حرفه ای هیچ گاه تلاش نمی کند به همه بفروشد، فروشندگان حرفه ای وقت خود را به مشتریان خوب اختصاص می دهند، افراد یا شرکت هایی که به کالاهای آنها نیاز دارند  می توانند برای خرید آنها پول پرداخت کنند.

فروشنده ای که اصرار دارد با تحت فشار قرار دادن یک مشتری ضعیف او را به  خرید وادار کند، یک فروشنده واقعی نیست.

خرافه پنجم: فروشندگی بازی و تفریح، مسافرت و شرکت در مهمانی های شام است

ممکن است گاهی اوقات برای انجام یک فروش و معامله کاری نیاز به سفر، شرکت در مهمانی، بازی و تفریح باشد اما با توجه به اینکه  هر چیزی اگر زیاد از حد باشد دیگر باعث دلزدگی می شود پس زیاد بودن مراسمات نمی تواند خیلی برای فروشندگان مناسب و درست باشد.

خرافه ششم:  یک فروشنده خوب هیچ گاه با جواب منفی روبرو نمی شود

تاکنون در سراسر دنیا هیچ فروشنده ای نبوده که در همه فروشهایش موفق بوده باشد، ممکن است زیاد پیش بیاید که مردم پیشنهادات شما را نپذیرند و پاسخ آنها منفی باشد، در شغل فروش باید نه شندین را جزئی از کار دانست چون به هر حال بسیار پیش خواهد آمد.

خرافه هفتم: فروشندگی کار مردان است

در بین فروشندگان مختلف در حوزه ها و صنایع مختلف بسیار افراد موفق را می بینیم که فروشندگان خانم هستند و با استفاده از تکنیک ها و روشهای مناسب متقاعد سازی موفق شده اند تا فروش بسیار مناسبی داشته باشند و در نهایت هم درآمد بسیار خوبی هم داشته باشند.

خرافه هشتم: فروشندگی سرشار از حقه است

در این موضوع شکی نیست که در فروشندگی تکنیک های دقیقی وجود دارد، برخی ها قادرند از آنها به خوبی استفاده کنند و برخی دیگر هم قادر نیستند، شما به تدریج به مرور زمان که کسب تجربه می کنید می توانید از تکنیک مناسب در جای مناسب خودش استفاده کنید.

خرافه نهم: مردم تمایلی به خرید ندارند

بسیار دیده شده است که برای فروش از طریق مدیران فروش به فروشندگان فشار وارد می شود که باید کالا را بفروشید، حتی اگر مردم نسبت به خرید آن تمایلی هم نداشته باشند و شما به عنوان یک فروشنده باید آنها را تحت فشار قرار دهید. مردم خواهند خرید ولی کالایی که بتواند نیاز آنها را به خوبی رفع و منافع آنها را هم تامین کند.

خرافه دهم: سریع پولدار شدن یک خیال باطل است

رسیدن به درآمد بالا در فروشندگی چیزی غیر قابل تصور نیست، فقط شما باید تلاش کنید، کسب تجربه کنید و فرصت هایی که در بازار وجود دارد را به خوبی شناسائی کنید. همچنین باید بتوانید تسط کاملی به کالا و منطقه ای که آن را در آنجا عرضه می کنید داشته باشید.

جهت کسب تجربیات و اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود اینجا کلیک کنید و مقاله فروشندگان خلاق را مطالعه فرمایید.

 

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۸۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *