روش های افزایش فروش درشرایط رکود اقتصادی

روش های افزایش فروش درشرایط رکود اقتصادی

حتما شما هم کم و بیش با شرایط رکود حاکم در بازار فعلی کشورمان روبرو هستید و با کاهش فروش نسبت به ماه های گذشته روبروش شده اید. اما براستی علت چیست؟ با بررسی علتها دلایل مختلف و گوناگونی وجود دارد که بخشی از آنها در اختیار ما و بخشی دیگر دراختیار ما نیست. در شرایط رکود که فروش کاهش می یابد اکثر فروشندگان تلاش می کنند تا کالای خود را به هر روشی که آگاهی دارند به مشتریان عرضه کنند و آنها را متقاعدبه خرید کنند.

در شرایط رکود اقتصادی فرایند خرید و تصمیم گیری مشتریان تفاوت زیادی نسبت به شرایط رونق دارد و اغلب مشتریان براحتی متفاعد برای خرید محصولات ما نمی شوند.

چه اقداماتی در این شرایط رکود  باید انجام داد؟

در این زمان شما باید تمرکز خود و انگیزه خودتان را حفظ کنید و با برنامه ریزی روش ها وراههایی که می تواند به فروش شما کمک کند را بررسی کنید، باید به دنبال خلاقیت و پیشنهادات جدید باشید تا مشتریان را بیشتر به خرید محصولات خودتان ترغیب کنید .

اما چگونه باید از رکود عبور کرد؟ شما نسبت به محصولاتی که دارید مشتریان احتمالی خواهید داشت، باید بیشتر روی مشتریان خودتان متمرکز شوید و تغییراتی که آنها در رفتار خرید خود داده اند را بهدقت بررسی کنید. به عنوان مثال اگر شما رستوران دارید و مشتریان شما در این شرایطریزش داشته اند باید دلایل آن را بررسی کنید، اینکه پول نیست و مردم صرفه جویی میکنند دلیل کامل و قانع کننده ای نیست. باید دست به کار بشوید و بررسی کنید مهمترین عاملی که باعث عدم حضور مشتریان شده است چیست؟ این ها می تواند حضور رقیب جدید،بالا بودن قیمت های شما، ارائه تنوع و پیشنهادات جدید توسط سایر رستوران هاباشد  و یا اینکه حضور شما در ذهن مخاطبین کاهش داشته است. 

یکی از بهترین اقداماتی که در شرایط رکود اقتصادی می توانید انجام دهید ارائه سرویس هاو تخفیفات ویژه مشتریان وفادار خودتان است در این شرایط باید نشان دهید که به یادآنها هستید و برای آنها پیشنهادات مناسبی دارید، البته نوع و روش ارائه پیشنهادشما هم بسیار مهم است.

دومین پیشنهاد به دنبال مشتریان جدید باشید، مشتریان هدفی که قبلا به دنبال آنها بنا به دلایلی نبوده اید، و یا محصولات و خدماتی را ویژه مشتریان هدف دیگری برنامه ریزیکنید، به عنوان مثال در رستوران برنامه و خدمات ویژه مراسم های مشتریان در نظر بگیرید،یا اینکه برنامه هایی برای مناسبت ها و اعیاد داشته باشید تا ضمن برپایی جشن ازمشتریان پذیرایی کنید، مثل شب یلدا که همه دوست دارند دور هم باشند.

سومین پیشنهاد حضور پر رنگ تر در فضای مجازی است: شما باید در فضای مجازی حضور خودتان راپر رنگ تر کنید، و به مشتریان اطلاعات و اخبار خودتان را بهتر و دقیق تر ارائه کنید تا بتوانید به موفقیت برسید به شدت امروزه فضای مجازی و حضور پررنگ در آن می تواندبه شما کمک کند و موثر واقع شود، البته باید روی محتوا و نحوه ارائه مطالب وقتبگذارید و بهترین مطالب را ارائه کنید.

دربالا سه پیشنهاد اساسی خدمت شما ارائه گردید باید بدانید که مهم ترین دلیل و اصل موفقیت در این شرایط داشتن روحیه و انگیزه بالا در جهت رسیدن به موفقیت است، این زمستان هم مثل تمام زمستان هایی که سال های سال گذشته و بهار آمده است مجدد تمام خواهد شد و شرایط رو به بهبود خواهد بود.

جهت مطالعه بیشتر در این زمینه می توانید کتاب الکترونیکی روش های افزایش فروش درشرایط رکود و بحران را از اینجادانلود کنید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۸۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *